Boşanma Avukatı Deyince Akla Ne Gelir?

Boşanma ve Düşündükleriniz

İyi boşanma avukatları sizi anlayabilir. Boşanma davası zordur. Bu nedenle dava süresince size yardımcı olacak bir avukat bulmanız ivedidir. Peki en iyi bir boşanma avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Bununla birlikle davanız çekişmeli mi yoksa anlaşmalı mı olacak?

Bu arada boşanma davaları ne şekilde açılır buna da değinelim. Boşanma davası iki biçimde açılabilmektedir. Eğer yanlar ayrılma hususunda anlaşırsa aile hakimine başvurmaları durumunda anlaşmalı olarak evliliğe son verebilirler. Anlaşmalı olarak evliliği sonlandırabilmenin gerçekleşmesi için evlilik hayatının en az bir yıl devam etmiş olması gerekir. Eğer evlilik hayatı bir yıldan az devam etmiş ise taraflar anlaşmalı olarak evliliği sonlandırmak için başvuru yapamazlar. Bu halde çekişmeli şekilde müracaat etmek durumundadırlar. Anlaşmalı olarak evliliğe son vermek için mahkemeye bir anlaşmalı boşanma mutabakat metni sunmaları gerekmektedir. Bu protokolün bir avukat mesleği icra eden biri aracılığıyla hazırlanması çok iyi olacaktır. Daha sonra eşler mahkemeye çıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini beyan etmelidirler. Çekişmeli olarak boşanmak için bir boşanma nedenine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu evliliğe son verme gerekçesinin yerinde olması gereklidir. Ayrıca evliliği bitirme nedeninin kanıtlanması gerekir. Boşanma davasında davayı açan eş boşanma gerekçelerini her çeşit delille ispatlayabilir. bir örnek verecek olursak video görüntüleri kanıt olarak kullanılabilir. Çekişmeli boşanma davaları fazlaca uzun sürmektedir. Dava süresini kısaltmak için bir avukattan yardım alınmalıdır.Boşanma Avukatları kelimesi kesinlikle aklımıza çok iyi fikirler getirmez. Bunun sebebi toplumsal tecrübeler olabilir mi? Boşanma Avukatlarının neredeyse tamamı insanlık düzeyini iyileştirmek için karar vermemiştir avukatlık yapmaya. Çoğu boşanma avukatı , avukatlık yapmaya parasal nedenler etkisiyle başlamıştır. Bu nedenle Ankarada avukatınızı seçerken iyi araştırma yapmalısınız.

Fazlasıyla boşanma avukatı var. İyi boşanma avukatını hangi şekilde seçeceğim?
Boşanma avukatınızı bulurken en güzel çözüm Bu bağlantıyı ziyaret edin yakın çevrenizin tavsiyeleridir. Diğer bir yol ise googledan detaylı bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yolu seçecekseniz bulduğunuz avukatı tavsiye eden siteler de aynı yolla bulacaksınızdır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Boşanma Avukatı Deyince Akla Ne Gelir?”

Leave a Reply

Gravatar